Założone w 2004 r. Stowarzyszenie Ekspertów Turystyki (SET) reaktywowało swoją działalność. Na walnym  zebranie w dniu 4 czerwca 2014 r. w Warszawie wybrano nowe władze stowarzyszenia. Prezesem Stowarzyszenia został dr hab. Zygmunt Kruczek, pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; wiceprezesem dr Julian Bystrzanowski – Rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie. Pozostali członkowie zarządu to prof. dr hab. Andrzej Rapacz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Krzysztof Łopaciński z Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz mgr Zbigniew Kowal Prezes Zarządu  Global Wings.