W dniu 20.10.2017r. odbyła się konferencja " Prawne aspekty turystyki dzieci i młodzieży".

Została ona zorganizowana przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, merytoryczny patronat objęli: Zakład Prawa Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie oraz Katedra Zarządzania Marketingowego i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Nad problemami, z jakimi spotykają się organizatorzy turystyki młodzieżowej, dyskutowali m.in.: dr Bożena Alejziak (Korzyści i zagrożenia turystyki dzieci i młodzieży), dr Piotr Cybula (Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia a turystyka szkolna), dr Jerzy Raciborski (Szkoła a faktyczny organizator turystyki szkolnej – wybrane problemy prawne).

Źródło:

(KG-G), (TW).