3rd International Congress on Ethics and Tourism
III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce

W dniach 27-28.04.2017 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków miał miejsce III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce. Organizatorem wydarzenia była Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komisja Europejska ze wsparciem Miasta Krakowa. Kongres zaszczycili znamienici goście: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek, Sekretarz Generalny UNWTO Taleb Rifai, ministrowie turystyki z krajów członkowskich UNWTO, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, przedstawiciele firm turystycznych, samorządów, nauki i biznesu. Wśród uczestników byli także pracownicy Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (dr hab. prof. nadzw. Maria Zowisło, dr hab. Zygmunt Kruczek, dr Izabela Kapera, dr Anna Wilkońska, dr Piotr Cybula, mgr Leszek Mazanek) oraz studenci. Sekretarz Generalny UNWTO Taleb Rifai (fot. 1) wyraził chęć spotkania się ze studentami podczas następnej wizyty w Polsce. Serdecznie zapraszamy!

Tekst i foto dr Izabela Kapera
Foto (także) dr Monika Prylińska (Polish Travel Adventure SC Monika Prylińska, Tomasz Klimek)