Instytut Studiów Wschodnich będący organizatorem obu imprez zaprasza studentów Wydziału Turystyki i Rekreacji do pracy w wolontariacie XXIV Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego w Krynicy. Praca w wolontariacie Forum może być traktowana jako realizacja praktyki zawodowej. Bliższe informacje u mgr Agnieszki Kosińskiej (paw. IV pok. 205).
Forum Ekonomiczne to najważniejsza konferencja gospodarcza w Europie Środkowo-Wschodniej, podczas której spotykają się prezydenci, szefowie rządów, ministrowie, unijni komisarze, przedstawiciele największych koncernów i ośrodków analitycznych. Motto tegorocznego Forum - "Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”. W trakcie  trzech dni konferencji odbywa się ponad 160 wydarzeń: paneli dyskusyjnych, sesji plenarnych, prezentacji raportów analitycznych i prezentacji firm.
Od początku istnienia Forum w  Krynicy jest porównywane do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.
Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego jest  jednym z największych wydarzeń sportowych dla biegaczy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to finałowa impreza stanowiąca podsumowanie cyklu dwudziestu imprez biegowych, odbywających się w ciągu całego roku.