PROBLEMATYKA BADAWCZA
Fizjoterapia, w szczególności rehabilitacja narządów ruchu i wad postawy ciała.
Masaż i wszystkie jego odmiany.
Odnowa biologiczna w rekreacji i sporcie.
Refleksoterapia na makro i mikrosystemach.
Trening zdrowotny.
Mobilizacje i manipulacje stawów.
Promocja zdrowia.
Problematyka badawcza dotyczy programów i metodyki postępowania fizjoterapełtycznego,
- projektów urządzeń,
- oceny efektów i innych aspektów rehabilitacji.

Ważniejsze publikacje:
  1. Kasperczyk T.; Postawa ciała a wybrane cechy morfologiczne i funkcjonalne u dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat. AWF, Kraków 1988.
  2. Kasperczyk T.; Wady postawy ciała. Diagnostyka i leczenie. Wydawnictwo „Kasper”, Kraków 1994.
  3. Kasperczyk T., Kmak S.; Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii. Wydawnictwo „Kasper”, Kraków 1995.
  4. Magiera L., Kasperczyk T.; Segmentarny masaż leczniczy. Wydawnictwo „Bio-Styl”, Kraków 1996.
  5. Kasperczyk T., Fenczyn J. (red.); Podręcznik odnowy psychosomatycznej.
  6. Bator A., Kasperczyk T.; Trening zdrowotny z elementami fizjoterapii. AWF, Kraków 2000.
  7. Kasperczyk T.; Metody oceny postawy ciała. AWF, Kraków 2000 (wydanie II zmienione).
  8. Kasperczyk T., Walaszek R. , Kużdżał A. 2005. Kompleksowy program postępowania fizjoterapeutycznego w zespole bólowym bocznego przedziału stawu łokciowego ( tzw. łokieć tenisisty ). Fizjoterapia Polska Volume 5, Number 4. Warszawa.
  9. Kasperczyk T., Walaszek R., Momola I. 2006. Wybrane metody medycyny naturalnej na usługach fizjoterapii. Medycyna Manualna, tom 10, nr 1/2006. Głogów.
  10.  Kasperczyk T., Walaszek R., Czapla D. 2006. Ocena funkcjonalna stawów obręczy biodrowej u dzieci ze skoliozami i zdrowych. Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. Nr 3/2006, Warszawa.