Dr Anna Tyka - pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, adiunkt w Zakładzie Metodyki Rekreacji.

Magister turystyki i rekreacji, ukończyła studia licencjackie na tym samym kierunku – specjalność: odnowa psychosomatyczna. Doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalizuje się w zakresie fizjologii wysiłku fizycznego, ćwiczeń relaksacyjnych, form fitness z gatunku body & mind. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Public Relations, instruktor bodyART®, nordic walking, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością: żeglarstwo, pływanie, narciarstwo zjazdowe, snowboard. Ukończyła liczne szkolenia m.in. bodyART® - SzkołabodyART Polska, body ball - Szkoła Open Mind, warsztaty bodyART®: Pure, Stretch, Flow, Dynamic, szkolenie bodyART® Stretch z Julią Przybilka, bodyART® Flow z Alexą Le, szkolenie Stretching i relaks - Szkoła Open Mind. W swoich pracach porusza tematy wydolności fizycznej, rytmów biologicznych człowieka, wpływu żywienia i suplementacji na możliwości wysiłkowe organizmu człowieka.

Prowadzone przedmioty:

Gerontologia