Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia

Studia pierwszego stopnia

Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata.

Uzyskują wiedzę ogólną z zakresu nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, przyrodniczych, społecznych i humanistycznych.

Są przygotowani do organizowania pracy i podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji, przygotowywania oferty turystyczno-rekreacyjnej dla różnych grup odbiorców, posiadają umiejętność komunikowania się co najmniej w dwóch językach obcych. Absolwenci przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelach; ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych; centrach rekreacji i odnowy biologicznej; gospodarstwach agroturystycznych, administracji rządowej i samorządowej, a także w różnego typu organizacjach i placówkach prowadzących działalność w dziedzinie rekreacji (w stowarzyszeniach kultury fizycznej, domach kultury).

W trakcie studiów studenci wybierają jedną ze specjalności zawodowych:

- e-biznes w turystyce,

- obsługa ruchu turystycznego,

- hotelarstwo,

- rekreacja ruchowa,

- turystyka przygodowa, 

- odnowa psychosomatyczną.

Liczba miejsc na specjalnościach może być ograniczona.

Studenci realizują także specjalność instruktorską pozwalającą na uzyskanie uprawnień instruktora rekreacji, między innymi w zakresie: aerobic, fitness, żeglarstwa, windsurfingu, narciarstwa i snowboardu, wspinaczki skałkowej i gier zespołowych, oraz szkolenie niezbędne do wykonywania zadań pilota wycieczek.