O B O Z Y   W Ę D R O W N E - WYDZIAŁ TiR - 2018 r.
I rok TiR LIC. STUDIA STACJONARNE

1. "Riwiera Adiatycka' 2018" Włochy - tramping

Koszt: 1100 PLN                                                 – termin: 04.07 - 13.07.18 r.

Prowadzący: Dr Paweł Różycki, Prof. nadzw. dr hab. Ryszard Winiarski, Prof. nadzw. dr hab. Zygmunt Kruczek

Liczba studentów: 39

1. Obóz górsko-krajoznawczy w Alpach Austriackich

Region: Salzkammergut – podalpejskie jeziora blisko Salzburga. Grupy górskie: Dachstein, Totes Gebirge, Hollengebirge.

Przejazd przez Czechy i Słowację, krótka wizyta we Wiedniu.

Trasy górskie o umiarkowanej trudności (typu Czerwone Wierchy, Ornak, itp.)

Koszt: 1000-1200 PLN                                        – termin: 04.07 - 13.07.18 r.

Prowadzący: Dr Piotr Dąbrowski

Liczba studentów: ~14

1. Słowackie Tatry Zachodnie i okolice – obóz wędrowno-pobytowy z elementami survivalu.

Koszt: 120 euro + koszty dojazdu                    – termin: 04.07 - 13.07.18 r.

Prowadzący: Dr Szymon Ciapała

Liczba studentów: ~14

1. Pieniny/Dunajec – RAFTING – SPŁYWY KAJAKOWE –WĘDRÓWKI ROWEROWE

Koszt: 750 PLN                                                    – termin: 04.07 - 13.07.18 r.

Prowadzący: Dr Krzysztof Borkowski, Mgr Leszek Mazanek, Dr Mikołaj Bielański

Liczba studentów: ~36

Pieniny/Dunajec – RAFTING – ROWERY – SPAcery

PROGRAM

Rozpoczęcie:              Zabrzeż (gmina Łącko) osada Wietrznice - tor kajakowy (pole                                     namiotowe). Dojazd indywidualny. Rozbicie obozu na polu                                              namiotowym. Odprawa przy ognisku.

Na wodzie                  Jezioro Czorsztyńskie - szlak kajakowy (nauka pływania na kajakach i kanadyjkach).

Spływy pontonami, kanadyjkami i kajakami górskimi Przełomem Dunajca (etapy: I. Sromowce Wyżne – Szczawnica, II. Sromowce Wyżne – Piaski, III.Polana Sosna – Krościenko)

Na drodze                  Wyprawa szlakiem rowerowym: Szczawnica – przejście graniczne - Leśnica - Czerwony Klasztor – Polana Sosna - Sromowce Niżne - Szczawnica

Na szlaku                   Zamek w Nidzicy - Osada Turystyczna Czorsztyn - Zamek Czorsztyński. Wędrówki po Pieninach: Wąwóz Homole - Wysokie Skałki – Durbaszaka - Palenica - Trzy Korony – Sokolica.

Nad ziemią                Park linowy i ścianka wspinaczkowa pod górą Wdżar - Kluszkowce Zawody sportowo-rekreacyjne nad Jeziorem Czorsztyńskim.

W wodzie i w parze Termy GORĄCY POTOK w Szaflarach (opcjonalnie)

Zakończenie obozu - godzina 12.00.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

04.07.18                     Zabrzeż (gmina Łącko) osada Wietrznice - tor kajakowy (pole                                    namiotowe). Dojazd indywidualny. Rozbicie obozu na polu                                             namiotowym..

Godzina 18.00 - odprawa.

05.07.18                     Spływ pontonami i kanadyjkami Dunajcem: Sromowce Niżne - Szczawnica

06.07.18                     Spływ pontonami i kanadyjkami Dunajcem: Sromowce Niżne - Krościenko

07.07.18                     Wędrówka szlakiem - Wąwóz Homole - Wysokie Skałki – Durbaszka - Szafranówka - Palenica - Szczawnica

08.07.18                     Szlak rowerowy Szczawnica – przejście graniczne - Leśnica - Czerwony Klasztor – Sromowce Niżne - Szczawnica

09.07.18                     Jezioro Czorsztyńskie - szlak kajakowy (nauka pływania na kajakach i kanadyjkach). Zamek w Nidzicy - Osada Turystyczna Czorsztyn - Zamek Czorsztyński.

10.07.18                     Spływ pontonami i kanadyjkami Dunajcem: Sromowce Wyżna - Szczawnica

11.07.18                     Wędrówka szlakiem - Krościenko - Przełęcz Szopka - Trzy Korony - Sokolica - Krościenko

12.07.18                     Park linowy – zawody sportowo-rekreacyjne – jezioro Czorsztyńskie

13.07.18                     Zakończenie obozu - godzina 12.00.

1. Bieszczady, Solina - obóz wędrowno-pobytowy, multidyscyplinowy (turystyka kajakowa, turystyka motorowodna, turystyka piesza, paintball, incentive tour, quest tourism, elementy survivalu, wycieczka do Lwowa z elementami pilotażu oraz inne elementy programu).

– termin: 08.07 - 17.07.18 r.

Prowadzący: Dr Maciej Abram, Dr hab. Krzysztof Kaganek

Liczba studentów: ~27

Koszt: 1400 PLN (koszt zawiera zakwaterowanie w ośrodku „WDW” Solina, całodzienne wyżywienie, program).

UWAGI:

• Można zapisać się tylko na jeden z obozów.
  • Na obóz należy zapisać się osobiście.
  • Informacji o konkretnych obozach udzielają osoby prowadzące (godziny dyżurów pracowników i numery pokoi znajdują się na stronie internetowej Wydziału Turystyki i Rekreacji).
  • Spotkania organizacyjne, przedwyjazdowe będą organizowane po zapisach przez osoby prowadzące obozy.
  • Studenci uczestniczący w obozach zagranicznych zobowiązani są do wykupienia we własnym zakresie ubezpieczenia międzynarodowych kosztów leczenia skutków nieszczęśliwych wypadków.
  • Studenci uczestniczący w obozach krajowych zobowiązani są do wykupienie we własnym zakresie ubezpieczenia NW.
  • Zapisy na obozy, realizowane na Wydziale Turystyki i Rekreacji zostaną przeprowadzone w terminie:

ZAPISY

STUDIA STACJONARNE: DNIA 24.04.18 r. (wtorek) – od godz. 18.45 – 20.15 sala „C” (OBECNOŚĆ BEZWZGLĘDNIE OBOWIĄZKOWA)

• O godz. 18.45 w sali „C” zapisy poprzedzi spotkanie całością rocznika (bez osób zapisanych na Włochy) w celu określenia liczby osób, które zgłosiły się na zapisy, co warunkuje liczebność grup obozowych. Prosimy zatem o 100% obecność.
  • Zapisy będą prowadzone według rankingu ocen za pierwszy semestr co około 15 minut (ranking zostanie wywieszony odpowiednio wcześniej)
  • Brak zapisu na obóz powoduje niezaliczenie I-go roku studiów
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w planowanych obozach!!!

Koordynator d.s. obozów wędrownych
na Wydziale TiR