Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt. "Prawne aspekty bezpieczeństwa w górach - turystyka, rekreacja, sport", która odbędzie się dnia 17 maja 2013 w Krakowie.

Konferencja ta jest organizowana przy współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym pod merytorycznym patronatem Zakładu Prawa Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie oraz Samodzielnego Zakładu Turystyki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Patronat honorowy nad konferencja objął Minister Spraw Wewnętrznych, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Rzecznik Ubezpieczonych.

Celem konferencji jest podsumowanie istniejącego stanu prawnego związanego z aspektem bezpieczeństwa ruchu turystycznego w górach, analiza sytuacji i podjęcie dyskusji nas wytyczeniem kierunków w procesie legislacji.

Konferencja kierowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa w górach – przewodników, ratowników górskich, przedsiębiorców z branży turystycznej, samorządowców, prawników, ubezpieczycieli oraz turystów.

Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczne jest jedynie zgłoszenie uczestnictwa poprzez wypełnienie załączonej karty zgłoszenia i przesłania jej na adres mailowy poczta(at)cotg.pttk.pl lub faksem pod numer 12 421-21-13 do dnia 30 kwietnia 2013.

Referaty konferencyjne zostaną opublikowane w recenzowanym wydawnictwie w ramach Biblioteki Górskiej Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Do pobrania:

Program Konferencji

Załączniki:
Pobierz plik (konferencja_bezpieczenstwo_program.pdf)konferencja_bezpieczenstwo_program.pdf[Program konferencji][ ]0 kB
Pobierz plik (karta_zgloszenia_bezpieczenstwo.doc)karta_zgloszenia_bezpieczenstwo.doc[Karta zgłoszenia uczestnictwa][ ]0 kB