W związku z planowanym wprowadzeniem od 1 października 2015 r. Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej oraz Elektronicznej Legitymacji Studenckiej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie  proszę o przesłanie skanu aktualnego zdjęcia  według poniższych wytycznych:

Wytyczne  techniczne i formalne jakie powinny spełniać przekazywane zdjęcia.

1. Zdjęcie musi przedstawiać aktualny wizerunek osoby ubiegającej się o  legitymację.
  2. Fotografia o wymiarach 492 x 610 pikseli pozwalająca na wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze 2 cm na 2,5 cm.
  3. Rozdzielczość zdjęcia nie może być mniejsza niż 300 dpi.
  4. Zdjęcie kolorowe.
  5. Tło jednolite, gładkie i niejaskrawe.
  6. Zdjęcie osoby bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami.
  7. Fotografia musi obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, patrząca na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
  8. Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografię przedstawiającą osobę w okularach z ciemnymi szkłami wówczas konieczne jest dołączenie orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
  9. Wyznawcy określonych religii mają prawo do zdjęcia w nakryciu głowy wówczas konieczne jest dołączenie zaświadczenia o przynależności wyznaniowej.

Nazwa pliku dla poszczególnych zdjęć powinna zawierać: imię, nazwisko, PESEL, skrócona nazwa wydziału np.: adam_nowak_89051211230_TIR

Przypominam, że obowiązkowymi danymi do umieszczenia na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej są: imię, nazwisko, nr albumu, PESEL oraz adres W związku z powyższym proszę o ewentualną aktualizację adresów w celu wyeliminowania ponownego drukowania dokumentu.

WYMIANA LEGITYMACJI DOTYCZY STUDENTÓW I  i II ROKU studiów I-go stopnia i studentów I ROKU studiów II-go stopnia

Dla osób, które nie dostarczą prawidłowego zdjęcia lub format zdjęcia będzie niezgodny z wytycznymi podanymi powyżej, legitymacje nie zostaną spersonalizowane i wydrukowane. Zdjęcia proszę przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 maja 2015 r.

PRODZIEKAN Wydziału  TIR