Pracownicy naukowi: numery pokojów - dyżury - telefony - konta pocztowe

środa 13.00 - 14.30

tel. 12 683 10 60

WAŻNE:
Tymczasowe zmiany dyżurów, urlopy wykładowców i inne ważne informacje dla studentów na podstronie ogłoszenia dla studentów. SPRAWDŹ

Zajęcia dydaktyczne: w Zakładzie GTiE prowadzone są zajęcia dydaktyczne na dwóch wydziałach AWF w Krakowie, na poziomie licencjatu i studiów uzupełniających magisterskich. W ramach studiów na Wydziale Turystyki i Rekreacji realizowane są przedmioty: geografię turystyczną, geografię atrakcji turystycznych, regiony turystyczne, krajoznawstwo, przyrodnicze i środowiskowe uwarunkowania projektów Outdoor, planowanie przestrzenne w turystyce i rekreacji, turystyka uzdrowiskowa, organizacja i formy turystyki przyrodniczej, ekologia i ochrona środowiska, przyrodoznawstwo, podstawy wiedzy o przyrodzie biometeorologia. Na Wydziale Wychowania Fizycznego Sportu realizowane jest przedmiot ekologia i ochrona środowiska.
Ponadto prowadzone są zajęcia fakultatywne : rezydent biura podróży, informator turystyczny oraz obóz turystyki kwalifikowanej oraz obóz krajoznawczy.

W języku angielskim w ramach programu Erasmus+ zajęcia z przedmiotu geotourism.
Badania naukowe: w ramach działalności naukowej pracownicy Zakładu GTiE prowadzą wielokierunkowe badania w obszarach geografii i ekologii związane z przedmiotem turystyki i rekreacji. Realizowane są badania nad frekwencją w atrakcjach turystycznych, uwarunkowaniami rozwoju turystyki w regionach i destynacjach turystycznych, zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne, a także nad rynkiem pracy przewodników i pilotów wycieczek oraz wpływem turystyki na środowisko. W zakresie autekologii badania naukowe koncentrują się wokół wybranych gatunków roślin rzadkich, inwazyjnych oraz użytkowych. Efektem badań są liczne polskie i zagraniczne publikacje wydane w formie monografii oraz artykułów naukowych (szczegółowe zainteresowania badawcze oraz osiągnięcia poszczególnych pracowników widoczne są w indywidualnych biogramach pod ich nazwiskami).

Załączniki:
Pobierz plik (Kartografia turystyczna word-7.doc)Kartografia turystyczna[ ][ ]45 kB
Pobierz plik (Regiony czy destynacje turystyczne.pdf)Regiony czy destynacje turystyczne.pdf[ ][ ]511 kB