KATEDRA POLITYKI TURYSTYCZNEJ AWF W KRAKOWIE

serdecznie zaprasza na otwarte zebranie Katedry, które odbędzie się w dniu 15.11.2017 r. (środa) w godz. 13.30 – 15.00 w Sali „D”.

Wykład nt. „Turystyka aktywna w działalności dydaktycznej i naukowej w AWF w Katowicach”, wygłosi dr hab. Rajmund Tomik prof.nadzw., Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów AWF w Katowicach.

15 IV 2010 r.

dr Sybilla Stanisławska-Kloc (Instytut Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie)

Plagiat w świetle prawa autorskiego, ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym

3 XII 2009 r.

dr Piotr Cybula (Zakład Prawa, WTiR AWF Kraków)

Dopuszczalność i skutki podwyższenia ceny imprezy turystycznej przez organizatora turystyki (uwagi na tle decyzji Prezesa UOKiK w sprawie biura podróży TRIADA S.A.

19 XI 2009 r.

mgr Maciej Bałaziński

Cechy charakterystyczne umów związanych z działalnością w zakresie sportu profesjonalnego na przykładzie piłki nożnej

2 III 2009 r.

dr Krzysztof Kulesza (Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego)

Turystyka górska i jej zagrożenia

4 II 2009 r.

Stanisław Piśko (Polska Izba Turystyki)

Propozycje i uwagi Polskiej Izby Turystyki na temat proponowanych i nieproponowanych zmian w ustawie o usługach turystycznych

4 XI 2008 r.

mgr Michał Biliński (Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego, Uniwersytet Jagielloński)

Przedsięwzięcia EURO 2012 jako cel publiczny w sporcie

26 V 2008 r.

dr Piotr Mostowik (Katedra Prawa Prywatnego Międzynarodowego, Uniwersytet Jagielloński)

Szlakiem europejskiego prawa prywatnego międzynarodowego w dziedzinie turystyki

12 V 2008 r.

mgr Piotr Kostański (Katedra Prawa Cywilnego, Uniwersytet Jagielloński)

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany urlop

21 IV 2008 r.

dr Jerzy Raciborski (Zakład Prawa i Organizacji, AWF Kraków)

System kwalifikacji kadr kultury fizycznej

14 IV 2008 r.

mgr Agnieszka Grzesiek (Uniwersytet Jagielloński)

Klauzule niedozwolone w umowach o imprezę turystyczną. Dlaczego nie warto ich stosować

31 III 2008 r.

dr Justyna Ożegalska-Trybalska (Instytut Prawa Własności Intelektualnej, Uniwersytet Jagielloński)

Ochrona nazw obiektów hotelarskich w Internecie

17 III 2008 r.

dr Paweł Czubik (Instytut Europeistyki, Uniwersytet Jagielloński)

Czynności konsularne na rzecz obywateli czasowo przebywających za granicą (turystów) w świetle prawa polskiego, międzynarodowego i europejskiego

3 III 2008 r.

dr Artur Gruszczak (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Jagielloński)

Ruch turystyczny w strefie Schengen – zasady ogólne

10 XII 2007 r.

mgr Mariusz Chudzik (Zakład Prawa Finansowego, Uniwersytet Jagielloński)

Opodatkowanie marży jako sposób opodatkowania usług turystycznych podatkiem od towarów i usług

19 XI 2007 r.

mgr Dominik Wolski (Uniwersytet Śląski)

Wyprawy partnerskie a ustawa o usługach turystycznych

Organizator:

dr Piotr Cybula

Zakład Prawa, Wydział Turystyki i Rekreacji

tel. 501 225 652

27 V 2010 r., g. 17.30, s. H

mgr Paweł Mierniczak (Dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej), mgr Ewa Grabińska (Zakład Ekonomiki Turystyki)

Stan aktualny oraz perspektywy rozwoju Małopolskiej Organizacji Turystycznej

20 V 2010 r., g. 17.30, s. H

prof. dr hab. Józef Lipiec, Zakład Filozofii AWF w Krakowie

Fenomenologia wędrówki

25.III.2010

dr hab. Dobiesław Dudek, prof. nadzw., Zakład Historii i Organizacji Rekreacji, WTiR AWF Kraków

Krytyczne tezy do naukowych badań nad sportem

14 I 2010 r.

prof. dr hab. Tadeusz Grabiński (UEK), dr Krzysztof Borkowski (AWF Kraków), dr Renata Seweryn (UEK), dr Anna Wilkońska (AWF Kraków), mgr Leszek Mazanek (AWF Kraków)

Koncepcja zintegrowanych badań ruchu turystycznego – doświadczenia wynikające z badań ruchu turystycznego w Krakowie i Małopolsce w latach 2003-2009

10 XII 2009r.

dr Wiesław Alejziak, Zakład Ekonomiki Turystyki, WTiR AWF Kraków

Aktualny stan i sposoby doskonalenia regionalnych badań ruchu turystycznego. TelSKART© - nowa metoda pomiaru wielkości ruchu turystycznego

Organizator:

dr Piotr Cybula

Wydział Turystyki i Rekreacji

tel. 501 225 652

ILIS jest wszechstronnym projektem – połączeniem szkolnictwa wyższego z biznesem, stworzonym w ramach europejskiego programu ERASMUS.
Projekt (2008-2010) ma połączyć doświadczenie i wiedzę pięciu ośrodków akademickich i ich partnerów biznesowych z Finlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii i Polski.

Załączniki:
Pobierz plik (ilis1.pdf)ilis1.pdf[Europejski program LLP Erasmus - Innovations and Learning in Spa Management (ILIS)][ ]153 kB