Uwaga !

Na stronie internetowej AWF zostały upublicznione nowe rozkłady zajęć obowiązujące od 26/10/2020r  w czasie trwania „strefy czerwonej” aż do odwołania!!!

W związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odwołuje się zajęcia stacjonarne dla studentów I, II  i III roku studiów niestacjonarnych na kierunku Turystyka i Rekreacja . Od dnia 17-10-2020 do odwołania zajęcia mają odbywać się w czasie rzeczywistym (zgodnie z harmonogramem) przy pomocy platformy Teams.

Komunikat nr 3 Dziekana Turystyki i Rekreacji
Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
z dnia 14 października 2020 r.

dotyczący postępowania pracowników i studentów Wydziału Turystyki i Rekreacji w sytuacji rozprzestrzeniającego się zagrożenia zarażeniem Covid-19

Pracownik lub student, u którego wystąpiły kryteria kliniczne, czyli co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:

• gorączka,
  • kaszel,
  • duszności,
  • utrata węchu o nagłym początku,
  • utrata lub zaburzenia smaku o nagłym początku,

oraz kryteria epidemiologiczne:

• miał bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym),
  • pracował lub przebywał jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych koronawirusem
  • podróżował lub przebywał w rejonie, w którym stwierdzono występowanie koronawirusa SARS-CoV-2,

powinien

• skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ (lub w przypadku zagrożenia życia zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub 999),
  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną,
  • w przypadku pracownika – powiadomić bezpośredniego przełożonego i dziekana o sytuacji,
  • w przypadku studenta – powiadomić dziekana i wszystkich nauczycieli, z którymi miał zajęcia .

W PRZYPADKU KWARANTANNY

Postępowanie Pracownika

• W przypadku skierowania przez służby sanitarne na kwarantannę, nauczyciel jest zobowiązany przesłać mailowo do Kierownika Zakładu i Dziekanatu Wydziału Turystyki i Rekreacji skan skierowania/dokumentu poświadczającego przebywanie na kwarantannie. Kierownik Zakładu podejmuje wstępną decyzję o zdalnym prowadzeniu zajęć przez osobę objętą kwarantanną lub w przypadku zajęć stacjonarnych, wyznacza za niego zastępstwo. Kierownik Zakładu przygotowuje wykaz i harmonogram pracy osoby/osób wykonujących pracę zdalną. Dziekan zatwierdza sposób prowadzenia zajęć.

Postępowanie Studenta

• W przypadku skierowania przez służby sanitarne na kwarantannę student jest zobowiązany przesłać mailowo do Dziekanatu WTiR i do wszystkich pracowników, z którymi miał zajęcia skan skierowania/dokumentu poświadczającego przebywanie na kwarantannie. Na tej podstawie usprawiedliwiona będzie nieobecność na zajęciach odbywających się stacjonarnie. W zajęciach realizowanych zdalnie Student uczestniczy normalnie.

W PRZYPADKU ZACHOROWANIA

Postępowanie Pracownika

• W przypadku pozytywnego testu na COVID-19 pracownik przedstawia zwolnienie L4, a Kierownik Zakładu wyznacza zastępstwo.

Postępowanie Studenta

• W przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19 i bezobjawowego przebiegu choroby student postępuje jak na kwarantannie. Jeśli choroba przebiega objawowo konieczne jest zwolnienie lekarskie, które należy dostarczyć drogą mailową do prowadzących poszczególne zajęcia i do Dziekanatu WTiR. Sposób odrobienia nieobecności ustala prowadzący dany przedmioty. Ponadto, Student jest zobowiązany poinformować o chorobie wszystkich studentów i prowadzących zajęcia, z którymi miał kontakt.

PRZYPOMINAM:

• Wszystkie zajęcia dydaktyczne mają być realizowane w czasie rzeczywistym, zgodnie z harmonogramem.
  • Poza wykładami, pozostałe formy kształcenia odbywają się w kontakcie bezpośrednim na Uczelni z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarno-epidemiologicznych.
  • Zmiana czasu, miejsca i formy (zdalnie, stacjonarnie) realizacji zajęć musi być zgłoszona do Dziekanatu i jest dopuszczalna wyłącznie po wcześniejszym uzyskaniu zgody Kierownika Zakładu i Dziekana.
  • Zajęcia stacjonarne muszą być prowadzone tylko z taką liczbą osób, na jaką przygotowana jest sala. Gdy liczebność grup jest większa, pozostałym studentom należy umożliwić opanowanie realizowanego materiału i osiągnięcie efektów kształcenia poprzez zdalne uczestnictwo lub – jeżeli pozwala na to specyfika zajęć – przekazanie materiałów i zadań do wykonania. W takim przypadku praca z grupą ma być tak zorganizowana, by student mógł uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach co dwa, lub gdy nie ma takiej możliwości co trzy tygodnie.
  • Zabrania się prowadzenia zajęć z grupą liczniejszą, niż dopuszczalny limit miejsc w danej sali.

ZE WZGLĘDU NA DYNAMICZNĄ SYTUACJĘ, ZOBOWIĄZUJĘ PRACOWNIKÓW I STUDENTÓW DO REGULARNEGO ŚLEDZENIA WYTYCZNYCH GIS I KOMUNIKATÓW, JAKIE UKAZUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE COVID NA STRONIE UCZELNI I WYDZIAŁU.

dr hab. Ewa Roszkowska profesor AWF

Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji