Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie wraz z Urzędem Miasta Krakowa
serdecznie zapraszają na konferencję
"Rynek pracy przewodników turystycznych, pilotów wycieczek i animatorów czasu wolnego",
która odbędzie się 6 grudnia 2018 r. w Krakowie.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem konferencji jest zaprezentowanie rynku pracy przewodników turystycznych, pilotów wycieczek i animatorów czasu wolnego oraz stworzenie platformy do  dyskusji nad jego uwarunkowaniami
 i modyfikacją zasad świadczenia usług w tych zawodach. W pierwszej części konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań nad usługami przewodnickimi w Krakowie, jako wprowadzenie do dyskusji nad organizacją usług przewodnickich w miastach historycznych o unikatowych wartościach kulturowych;  natomiast w drugiej części prezentowane będą m.in. wyniki badań ogólnopolskich nad rynkiem pracy przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.

OBSZARY TEMATYCZNE:

• ocena popytu i podaży usług przewodnickich, pilockich i animatorów,
  • zapotrzebowanie na usługi przewodnickie, pilockie i animacyjne,
  • oczekiwania pracodawców odnośnie kwalifikacji przewodników, pilotów i animatorów,
  • jakość usług przewodników, pilotów i animatorów,
  • zróżnicowanie popytu na usługi przewodnickie, pilockie i animacyjne w czasie  i w przestrzeni,
  • problemy regulacji i deregulacji usług przewodników, pilotów i animatorów,
  • organizacja usług przewodnickich w miastach historycznych o unikatowych wartościach kulturowych,
  • kwalifikacje i kompetencje przewodników, pilotów i animatorów w SRKT i w ZRK,
  • organizacja usług przewodników, pilotów i animatorów w Polsce i w innych krajach UE
    i na świecie.

PRZEWIDYWANA FORMA UPOWSZECHNIENIA WYNIKÓW KONFERENCJI

Folia Turistica (nr 15/2019) – po uzyskaniu pozytywnych recenzji (11 pkt. MNiSW), Wymogi redakcyjne: www.folia-turistica.pl;

Monografia AWF Kraków (wyd. specjalne, 5 pkt MNiSW)

RADA NAUKOWA

dr hab. prof. AWF Zygmunt Kruczek (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) – przewodniczący

dr hab. prof. SGH Hanna Zawistowska (Przewodniczący Rady ds. Kompetencji, Szkoła Główna Handlowa)

dr hab. prof. nadzw. Janusz Zdebski (Wszechnica Świętokrzyska)

dr hab. prof. nadzw. Armin Mikos von Rohrscheidt (KulturTur.pl)

dr hab. prof. nadzw. Marek Nowacki  (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)

dr hab. prof. nadzw. Jacek Potocki (Prezes ZG PTTK, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)

dr hab. prof. AWF Ewa Roszkowska (Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie)

dr hab. Jolanta Mogiła-Lisowska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)

doc. Orieška Ján,  Ing., PhD (Univerzita Mateja Beli, Ekonomická Fakulta  Banská Bystrica)

dr Jerzy Raciborski (Akademia Wychowania Fizycznego w  Krakowie)

dr Piotr Gryszel  (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)

KOMITET ORGANIZACYJNY

dr Katarzyna Gmyrek-Gołąb – przewodnicząca

dr Joanna Ziarkowska

dr Roman Kowalski

mgr Leszek Mazanek

MIEJSCE KONFERENCJI

Sala Obrad Urzędu Miasta Krakowa,

Plac Wszystkich Świętych 3, Kraków

KOSZTY KONFERENCJI

Udział w konferencji – 100 zł

Koszty obejmują materiały konferencyjne i publikację wystąpienia.

Koszty dojazdu oraz ewentualnego noclegu przed lub po konferencji, uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Wpłata na konto: (Bank PeKaO S.A.)  04 1240 4722 1111 0000 4852 5020  z dopiskiem: ”konferencja-przewodnicy”

WAŻNE TERMINY

Termin nadsyłania zgłoszeń na konferencję i opłata konferencyjna: 15.10.2018r.

Termin nadsyłania pełnych tekstów artykułów: 30.10.2018r.

Serdecznie zapraszamy !!!

Komitet Organizacyjny