Tradycyjny już tramping studentów I roku „turystyki i rekreacji”, tym razem w Grecji, Serbii i Bułgarii. Od Salonik, przez wszystkie palce Chalkidiki z rejsem wokół półwyspu Athos, śladami greckich filozofów – Arystotelesa, Demokryta, rejsem wokół wyspy Thasos, zwiedzaniem Kavali i Fillipi  oraz starożytnej Abdery i Aleksandropolis, wizytą w Płowdiw – Europejskiej Stolicy Kultury w 2019. Na koniec urokliwy, opuszczony kemping Carski Drum z setką pawi w Serbii koło miasta Pirot. Za największą  atrakcję uznano mało znaną jaskinie Alistrati. Nie brakło przygód, zapamiętamy  katastrofalną burzę nad Chalkidiki  i ewakuacje z podtopieniem namiotów.

Całość zorganizował i prowadził dr Paweł Różycki z pomocą profesorów -  Ryszarda Winiarskiego i Zygmunta Kruczka.