Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Społeczne funkcje obszarów chronionych”, zorganizowanej w 150. rocznicę utworzenia pierwszego na świecie parku narodowego i 90. rocznicę powstania Pienińskiego Parku Narodowego, a której współorganizatorem jest Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie.

W 2022 r. mija 150. rocznica utworzenia pierwszego na świecie parku narodowego oraz 90. rocznica powołania pierwszego w Polsce Parku Narodowego w Pieninach. Te dwa wydarzenia stanowią inspirację do zorganizowania konferencji poświęconej obszarom chronionym.
Jako hasło przewodnie konferencji przyjęto cel utworzenia Parku Narodowego Yellowstone, zawarty w akcie jego powołania: „For the Benefit and Enjoyment of the People”, który motywuje do podjęcia dyskusji dotyczącej społecznych funkcji parków narodowych i innych obszarów prawnie chronionych.

Konferencja „Społeczne funkcje obszarów chronionych” odbędzie się w dniach 18–19 marca 2022r.,  w salach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Szczegółowe informacje: Zaproszenie na konferencję i komunikat