Szanowni Państwo, w imieniu Kolegium Redakcyjnego oraz Rady Naukowej czasopisma „Folia Turistica” – wydawanego przez Wydział Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie – mam przyjemność poinformować, że zakończyła się pierwsza edycja konkursu na najlepszy artykuł roku opublikowany w naszym czasopiśmie. Wyboru dokonali członkowie Rady Naukowej i Kolegium Redakcyjnego czasopisma.

Zwycięzcą tej edycji konkursu, która dotyczyła prac opublikowanych w 2014 roku, został artykuł pt. „Model of Sustainable Tourism – Theoretical and Empirical Approach” autorstwaprof. nadzw. dra hab. Leszka Butowskiego reprezentującego Szkołę Główną Turystyki i Rekreacji w Warszawie (artykuł został opublikowany w numerze anglojęzycznym 33-2014).

Na drugim miejscu uplasował się artykuł pt. Od egipskich piramid po disneylandy. Szkice o ewolucji atrakcji turystycznych”, którego autorem jest prof. nadzw. dr hab. Zygmunt Kruczek z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (artykuł został opublikowany w numerze 31–2014).

Na trzecim miejscu znalazł się artykuł pt. Globalne łańcuchy wartości w turystyce jako przedmiot badań, którego autorką jest dr Karolina Nessel z Uniwersytetu Jagiellońskiego (artykuł zostałopublikowany w numerze 32–2014).

Zwycięzcy oraz pozostałym laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

Nagrodzone artykuły, wraz z pełną zawartością poszczególnych numerów czasopisma, są dostępne na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.folia-turistica.pl w zakładce „Numery archiwalne”.

Redaktor naczelny,

Wiesław Alejziak

Redakcja czasopisma naukowego „Folia Turistica”

Akademia Wychowania Fizycznego  w  Krakowie, Wydział Turystyki i Rekreacji

31-571 Kraków, Al. Jana Pawła II 78, www: http://www.folia-turistica.pl/, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.