Po raz kolejny, na początku września studenci TiR  SUM będą realizować praktyki zawodowe podczas trwania dwóch wielkich imprez w Krynicy – największej konferencji Europy Środkowo-Wschodniej Forum Ekonomicznego i  jednej z największych i najwszechstronniejszych imprez biegowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

PKO Festiwalu Biegowego. Podczas  Forum Ekonomicznego swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z pond 60 krajów. Przyjeżdża na nie ponad 3 tys. gości.

Sportowy program PKO Festiwalu Biegowego obejmie  ponad 30 biegów i marszów, na dystansach od 300m do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. .

Najbardziej prestiżowe konkurencje  to; Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 34, 64 i 100 km, Życiowa Dziesiątka, Koral Maraton i Półmaraton, Bieg na Jaworzynę i biegowa etapówka Iron Run. Obu imprezom towarzyszy szereg imprez kulturalnych i rekreacyjnych.

Organizatorem jest Fundacja  Instytut Studiów Wschodnich z Warszawy. Studenci SUM realizować będą działania sekcji transportowej obu imprez na terenie Krakowa i Krynicy. Spotkania z ciekawymi ludźmi ( z pierwszych stron gazet), kontakty, emocje i doświadczenia – bezcenne ;))