Ogłoszenie dla kierunku Turystyka Przygodowa - 1 rok :

Nordic walking - pierwsze zajęcia (jednorazowo) odbędą się w sali: sala I Jordanówka.

grupa TP1 - 28.09; godz.14:15-15:00

grupa TP2 - 5.10; godz. 14:15-15:00

W tym roku akademickim Studenci II roku TiR realizowali obozy krajoznawcze nietypowe,  bo prowadzone on-line.

W ramach jednego z obozów - „Odkrywamy kraj 5 zmysłami” - Studenci, pod kierunkiem dr Anny Wilkońskiej, dr Anny Szeligi i dr Katarzyny Gmyrek-Gołąb, odkrywali  i poznawali swoje najbliższe otoczenie kolejnym zmysłami.

Odkrywali smaki - były smaki i słodkie i słone i kwaśne, a wśród nich lody ze śliwowicą żmiącką i lawendowe, szarlotki, serniki i inne specjały. Były też wszelkiego rodzaju pierogi, ryby, kwaśnice, oscypki, obwarzanki, a także borówki, poziomki i inne pyszności. Studenci poznawali piękno najbliższego otoczenia przy pomocy zmysłu wzroku i słuchu. Ciekawym zadaniem była percepcja walorów turystycznych przy pomocy dotyku, zmysłu, którego często na co dzień nie doceniamy. Wyzwaniem w odkrywaniu otoczenia, był zmysł zapachu; zapachy przywołują wspomnienia, skojarzenia z konkretnymi wydarzeniami, wywołują w nas emocje. Nie bez powodu rozwija się w turystyce zapachowy marketing. Zarejestrowane obrazy na pewno podziałają na wyobraźnię i pozwolą poczuć klimat miejsca.

Obóz krajoznawczy "Odkrywamy kraj 5 zmysłami"