Instytut Przedsiębiorczości i Zarządzania (IPiZ) jest jednostką organizacyjną funkcjonującą w ramach Wydziału Turystyki i Rekreacji, której pracownicy prowadzą (na wszystkich kierunkach studiów realizowanych w AWF w Krakowie) zajęcia dydaktyczne z zakresu nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu, nauk prawnych oraz informatyki i statystyki, a także realizują badania naukowe związane z ekonomicznymi, zarządczo-marketingowymi i prawnymi aspektami szeroko pojętej kultury fizycznej – tj. turystyki, rekreacji, rozrywki, sportu, kosmetologii itd.

  

Dyrektor 
dr hab. Wiesław Alejziak
prof. AWF

paw. IV/p. 317
poniedziałek 14.15 - 16.15

środa 13.00 - 15.00

tel. 12 683 10 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zastępca Dyrektora
dr Bartosz Szczechowicz

paw. IV/p. 308
wtorek 14.30 - 16.00

czwartek 16.30 - 18.00

tel. 12 683 10 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat
Marta Jamka

paw. IV/p. 204
poniedziałek - piątek 8.00-15.00

 

tel. 12 683 10 96
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy na nasze pozostałe strony internetowe:

profil fb Instytutu Przedsiębiorczości i Zarządzania - są na nim publikowane informacje związane z bieżącą działalnością IPiZ oraz aktywnością jego pracowników.

grupa dyskusyjna fb oraz blog specjalności "E-turystyka" i "E-zarządzanie w turystyce i rekreacji" - są w nich publikowane informacje dotyczące wskazanych specjalności oraz wiadomości dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w sferze turystyki i rekreacji.

profil fb Zakładu Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego - prezentuje informacje dotyczące prawnych aspektów szeroko pojętej kultury fizycznej.

profil fb pn. "Prawo turystyczne" - zawiera informacje nt. prawnych aspektów turystyki.


 

2022

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata" (Bukowina Tatrzańska, 24-25.11.2022)

W dniach 24-25 listopada 2022 r. dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF oraz dr Bartosz Szczechowicz uczestniczyli w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. „Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata”, zorganizowanej w Szklarskiej Porębie przez Zakład Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przedstawili oni referat pt.: Problematyka oraz profile metodologiczne prac poświęconych aktywności ruchowej oraz zarządzaniu turystyką w górach (analiza artykułów naukowych opublikowanych w czasopiśmie „Folia Turistica” w latach 1990-2020) / Issues and methodological profiles of academic works pertaining to physical activity and tourism management in mountain areas (an analysis of research papers published in the journal "Folia Turistica" in the years 1990-2020).

 

Kongres "Turystyka społeczna a jakość życia" (Kraków, 21.10.2022)

W dniu 21 października w AWF w Krakowie odbył się Kongres Turystyki Społecznej pn. „Turystyka społeczna a jakość życia”, zorganizowany przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK. Instytut PiZ reprezentowali: dr Piotr Cybula (Zakład Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego), który wygłosił referat pt. Organizacja pielgrzymek a ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych – teoria a praktyka, mgr Paweł Stelmach (Zakład Coachingu i Innowacyjności), który przewodniczył obradom w Bloku 2 pn. Turystyka dla wszystkich. Instrumenty, programy i infrastruktura dla potrzeb turystyki społecznej oraz dr Bartosz Szczechowicz (Zakład Ekonomii i Zarządzania), moderujący dyskusję w Bloku 1 pn. Radość podróżowania. Wpływ turystyki na jakość życia jej uczestników.

 

XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych" (Bukowina Tatrzańska, 17-18.10.2022)

W dniach 17-18 października 2022 r. dr Bartosz Szczechowicz uczestniczył w XII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Turystyka w Naukach Społecznych pn. „Zarządzanie w hotelarstwie w kontekście pandemii COVID-19”, zorganizowanej w Bukowinie Tatrzańskiej przez Instytut Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedstawił on referat pt.: Niepewność i ryzyko jako czynniki kreujące wartość dla turysty sportowego a komunikacja organizatorów turystyki z klientami poprzez firmowe strony internetowe (przykłady płynące z rynku krakowskiego).

 

Seminarium pt. „Znaczenie interesariuszy we współzarządzaniu destynacją turystyczną” (Kraków, 07.10.2022)

W dniu 7 października 2022 r. pracownicy IPiZ – dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF oraz dr Bartosz Szczechowicz – uczestniczyli w Seminarium pt. „Znaczenie interesariuszy we współzarządzaniu destynacją turystyczną” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Katedrę Handlu i Instytucji Rynkowych funkcjonującą w tej Uczelni. Seminarium, zorganizowane w ramach projektu Project Demina PL, zgromadziło licznych przedstawicieli społeczności akademickiej oraz branży turystycznej.

undefined

 Źródło: https://fundacjauek.krakow.pl/demina/

 

“Encyclopedia of Tourism Management and Marketing”

Kilka tygodni temu ukazało się drukiem długo oczekiwane monumentalne, czterotomowe i liczące ponad 3500 stron dzieło - „Encyclopedia of Tourism Management and Marketing”. Przypomnijmy tylko - bo już zapowiadaliśmy na naszej stronie ukazanie się tej pracy - że jednym z nielicznych polskich autorów haseł (entries) zamieszczonych w Encyklopedii jest prof. Wiesław Alejziak, który opracował trzy z nich: „International Tourism Organizations -ITO’s” (samodzielnie) oraz „Megatredns and Tourism” i „Internationalisation Ladder in Tourism” (wspólnie z dr hab. Piotrem Zmyślonym, prof. UEP).