Trasa trampingu "Wyspy Adriatyku '2014" prowadziła z Krakowa przez Czechy, Austrię do Słowenii. Pierwsza część obozu była realizowana na terenie kraju położonego pomiędzy Alpami Julijskimi a Adriatykiem. Odwiedzono wiele atrakcyjnych miejsc, zapoznając się z różnymi formami uprawianej tam turystyki.

Była możliwość dostrzeżenia mozaiki atrakcji stosunkowo niewielkiej Słowenii. Następnym etapem był Półwysep Istria z Pulą i wreszcie chorwackie wyspy, położone w północno-wschodniej części Adriatyku. Najwięcej czasu poświęcono właśnie na eksplorację wysp. W czasie wolnym nie brakowało też chwil przeznaczonych na plażowanie, co stanowiło szczególną atrakcję dla studentów.

Relacja filmowa.

Galeria zdjęć.