W związku z nowelizacją ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wprowadziła nowy regulamin naboru kandydatów na ekspertów oraz współpracy z ekspertami. Dotychczasowi eksperci musieli przejść dodatkowe szkolenia i uzyskać różne certyfikaty (m.in. Centralnego Biura Antykorupcyjnego). W szkoleniach takich uczestniczył prof. W. Alejziak, pozytywnie zdając egzaminy końcowe oraz uzyskując stosowne certyfikaty w trzech dziedzinach: „Korupcja w administracji publicznej”, „Korupcja w biznesie” oraz „Przeciwdziałanie korupcji”. Prof. W. Alejziak, który został ekspertem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Programie Operacyjnym "Inteligentny Rozwój", realizowanym w latach 2014-2020, jest - jak na razie - jednym z dwóch ekspertów z zakresu turystyki, która ujęta jest w dziedzinie "Turystyka. Edukacja. Doradztwo".

PC