26 września 2020 r. na naszej uczelni miało miejsce wyjątkowe, prestiżowe wydarzenie w formie krótkiej konferencji "Let me tell you my Italy". Celem eventu była odbudowa wizerunku Włoch jako kraju niezwykle atrakcyjnego turystycznie, a nie kraju, w którym wciąż żywe są obrazy związane z pandemią Covid-19.

W czasie konferencji, jako prelegenci wystąpili popularni, międzynarodowi blogerzy podróżniczy, którzy opowiedzieli o swoich podróżach po Włoszech. Uczestnicy mieli możliwość spróbowania prawdziwej, włoskiej kawy dzięki sponsorowi Caffe' Vergnano, a także pomidorów Rosso Gargano oraz suszonej kiełbasy Emmedue. Wydarzenie uświetnił też krótki koncert Julii Mii.