Miło nam poinformować, że doktor Filip Kobiela, pracownik Instytut Turystyki, w dniach 19-22 września b.r. wziął czynny udział w międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej przez International Association for the Philosophy of Sport (IAPS) na Uniwersytecie w Splicie (Chorwacja). Podczas obrad doktor Filip Kobiela został wybrany członkiem jednej z komisji IAPS - Honors, Awards and Future Sites.

W dniach 3-5 lipca dr Filip Kobiela przebywał w ramach programu Erasmus Plus na Wydziale Socjologii Uniwersytetu w Balikesir (Turcja), gdzie poprowadził seminarium naukowe (na zdjęciu dr Filip Kobiela i prof. Fahri Çaki) poświęcone filozofii gier Bernarda Suitsa.

W dniach 22-26 maja, także w ramach programu Erasmus Plus, dr Filip Kobiela odwiedził Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Madery (Funchal, Portugalia). Jednym z rezultatów tej wizyty ma być podpisanie dwustronnej umowy pomiędzy AWF w Krakowie a Uniwersytetem Madery, która umożliwi wymianę studentów oraz pracowników.