Specjalizacja Turystyka Przygodowa
Po pierwszym roku istnienia nowej specjalizacji Turystyka Przygodowa, zapraszamy do zapoznania się z jej dorobkiem.
Zapraszamy na witrynę Turystyki Przygodowej
Sprawozdanie po I roku nowej Specjalizacji
KONICZYNKA TRAIL MARATHON 2012 AWF KRKÓW - RELACJA
Relacja z I Biegu Turystyki Przygodowej - AWF Kraków, który odbył się 11 maja 2012 r. w Ojcowskim Parku Narodowym.
Film
Zdjęcia/montaż: Bartosz Frant
Music: Emerald Park - At the Mall
Turystyka przygodowa i wiosenny obóz ski-tourowy w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
Turystyka wysokogórska
Zajęcia z zimowej turystyki wysokogórskiej 2012 r. prowadzone przez dr E. Roszkowską i dr R. Rokowskiego - Zakład Alpinizmu i Turystyki Kwalifikowanej.
Zapraszamy do oglądania filmów;
film 1,
film 2.
Jeździectwo - udana „premiera” nowej specjalności instruktorskiej
Tradycyjnie studenci I roku kierunku turystyka i rekreacja dokonują wyboru specjalności instruktorskiej. W poprzednim roku akademickim do oferty Uczelni w tym zakresie dołączyła nowa specjalność – jeździectwo.
Zajęcia z tej specjalności odbyły się w dniach 12.09 – 25.09.2011 w Pogorzelicy w stajni sportowo-rekreacyjnej Czahary. Forma oraz miejsce realizacji zajęć zapewniły studentom wyjątkową możliwość zdobywania wiedzy i jeździeckich szlifów w szczególnym miejscu. Poza niewątpliwymi walorami lokalizacyjnymi (krajobrazowo-krajoznawczymi) przede wszystkim należy podkreślić, że stajnia Czahary jest wzorcowym ośrodkiem jeździeckim, w którym szczególny nacisk położony jest na profesjonalizm w zakresie szkolenia. Od siódmej rano do późnych godzin wieczornych program dnia wypełniony był nauką i pracą. Karmienie i codzienna pielęgnacja koni, czynności porządkowe i organizacja pracy w stajni, przygotowanie do zawodów konia i jeźdźca, uczestnictwo w zawodach, zagadnienia z zakresu weterynarii, organizacji sportu jeździeckiego oraz funkcjonowania ośrodka jeździeckiego o profilu sportowym i rekreacyjnym, etc. – cały program specjalizacji był realizowany niejako „na żywo”, poprzez obserwację i aktywne uczestnictwo w codziennym życiu ośrodka, a w końcu przez treningi oraz wieczorne wykłady i dyskusje podsumowujące wydarzenia każdego dnia. Nie można nie wspomnieć o zaangażowaniu w to szkolenie Pani Małgorzaty Ciszek-Lewickiej i Pana Marka Lewickiego – naszych gospodarzy, właścicieli stajni, a zarazem czynnych sportowców, przepełnionych jeździecką pasją przemiłych ludzi i wymagających nauczycieli.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wprowadzenia w życie pomysłu Specjalizacji Jeździectwo i zapraszam do oglądnięcia fotoreportażu.
Wojciech Swędzioł