SKN „E-Zarządzania w Turystyce i Rekreacji” AWF Kraków jest kontynuatorem i spadkobiercą Sekcji „E-Turystyki” SKN Azymut działającej w latach 2019-2023. Naszym celem jest wszechstronny rozwój członków i kreowanie wartości społecznej dzięki aktywności naukowej skoncentrowanej na studium zastosowań technologii do zarządzania w turystyce i rekreacji.

Realizowane projekty badawcze:

  1. Znaczenie e-zarządzania jako czynnika rozwoju uzdrowisk;
  2. Zróżnicowanie zakresu wykorzystania technologii w hotelach;
  3. Perspektywy rozwoju sieci uzdrowisk w Polsce;
  4. Platformy wielostronne gmin uzdrowiskowych.

Aktywność w 2024 roku:

  1. udział aktywny w 11th Advances in Hospitality & Tourism Marketing and Management (AHTMM) Conference 15-19.07.2024 organizowanej przez University of Mauritius and Washington State University odbywającej się na Ravenala Attitude Hotel na Mauritiusie, zespół w składzie: Dominik Jurasiński, Aleksandra Błotnicka, Ziemowit Górski, Paweł Stelmach z referatem pt. The role of multi-sided platforms for creating sustainable development of spa resorts.
  2. udział aktywny w II Maratonie Naukowym AWF Kraków 14-15.06.2024 3 zespołów w składzie: 1) Dominik Jurasiński, Maciej Jatzek, Kacper Urbańczyk; 2) Paweł Rąpała, Jakub Mielec; 3) Gabriela Gromala, Rozalia Guziołek, Kornelia Walewicz.
  3. udział aktywny w XV Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych "Współczesne aspekty zagrożeń zdrowia" 28.05.2024 organizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Targu: Sylwia Nejman, Agata Drzazga i Przemysław Pawlik z wyróżnionym referatem pt. Apiterapia i produkty pszczele w rozwoju turystyki zdrowotnej oraz Dominik Jurasiński, Ziemowit Górski, Aleksandra Błotnicka z referatem pt. Turystyka wellness jako odpowiedz na wybrane, post-pandemiczne potrzeby turysty.
  4. udział aktywny w III Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej "Współczesne trendy w turystyce - szanse, perspektywy i zagrożenia" organizowanej przez SKN Turystyki i Rekreacji Globtroter na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 17.05.2024: Maciej Jatzek, Zofia Pawelec, Kornelia Walewicz i Kacper Urbańczyk z referatem pt. Apiterapia i produkty pszczele w rozwoju turystyki zdrowotnej, Jacek Wantuch, Mikołaj Seitz i Katarzyna Orawin z referatem pt. Modele biznesu szlaków miodowych - studium przypadków, Beata Bargiel, Aleksandra Czaplicka i Paweł Rąpała z referatem Aktualne i potencjalne wykorzystanie Metaverse w turystyce - studium przypadku firmy Digital Places oraz Dominik Jurasiński, Ziemowit Górski, Aleksandra Błotnicka i Magdalena Bartnicka z referatem Turystyka wellness jako odpowiedz na wybrane, post-pandemiczne potrzeby turysty.
  5. udział aktywny w XI Instytutowym Seminarium Naukowym AWF Kraków organizowanym przez Instytut Przedsiębiorczości i Zarządzania 25.04.2024: Aleksandra Błotnicka i Maciej Jatzek z referatem pt. Apiterapia i produkty pszczele w rozwoju turystyki zdrowotnej oraz Dominik Jurasiński i Ziemowit Górski z referatem pt. Modele biznesu szlaków miodowych - studium przypadków.
  6. udział aktywny w VII Pszczelarskiej Konferencji Młodych Naukowców organizowanej 22-24.03.2024 przez Instytut Apidologii w Dusznikach-Zdroju: Sylwia Nejman, Maciej Jatzek i Zofia Pawelec z referatem pt. Apiterapia i produkty pszczele w rozwoju turystyki zdrowotnej oraz Jacek Wantuch, Dominik Jurasiński i Ziemowit Górski z referatem pt. Modele biznesu szlaków miodowych - studium przypadków.
  7. organizacja warsztatów Marketing smaku. Jak promować produkty regionalne, wody mineralne, usługi gastronomiczne oraz organizować wydarzenia kulinarne w ramach Dnia Otwartego AWF Kraków 20.03.2024.

Aktywność w 2023 roku:

  1. udział aktywny w finale (jako jedyny zespół z Europy) Międzynarodowej Konferencji i Konkursu "Sustainable Innovation in Tourism & Hospitality: 2023 Global Student Challenge", organizowanych 24.11.2023 przez International Master's Program na Narodowym Uniwersytecie Hotelarstwa i Turystyki (NKUHT) w Tajwanie (zespół w składzie: Dominik Jurasiński, Ziemowit Górski i Aleksandra Błotnicka). Oficjalny film zespołu: https://www.facebook.com/nkuhtimth2023/videos/7128098377256993;
    https://www.youtube.com/watch?v=a58DQdw6aog&feature=youtu.be.
  2. złożenie wniosku o finansowanie do Ministerstwa Edukacji i Nauki w programie „Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje” pt. „Platforma spacerów wirtualnych gmin uzdrowiskowych i obszarów ochrony uzdrowiskowej” 10.11.2023;
  3. udział aktywny w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej V Forum Turystyki Europejskiej organizowanej w dniach 4-5.12.2023 przez AWF we Wrocławiu: Dominik Jurasiński, Ziemowit Górski i Aleksandra Błotnicka z referatem: Zróżnicowanie zakresu wykorzystania technologii w hotelach - rozpoznawcze studium przypadków.

Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP oraz z siecią hoteli katalońskich HTOP Hotels.

Informacje o władzach Koła i kontakt do nich:

  • Przewodniczący: Dominik Jurasiński Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Z-ca przewodniczącego: Marcin Sokal, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Z-ca przewodniczącego: Paweł Rąpała, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Sekretarz: Mikołaj Seitz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Sekretarz: Maciej Jatzek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Sekretarz: Sylwia Nejman, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Skarbnik: Ziemowit Górski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Skarbnik: Beata Bargiel, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Opiekun Koła: mgr Paweł Stelmach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Opiekun Pomocniczy: dr Patrycja Ozga-Gwóźdź Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje na temat działalności SKN „E-Zarządzania w Turystyce i Rekreacji” AWF Kraków są dostępne na:

Zapraszamy do współpracy!

Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login