Studenci II roku Turystyki Zdrowotnej w ramach przedmiotu Obsługa turysty i kuracjusza prowadzonego przez dr Iwonę Dominek w dniu 14 czerwca wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez p. mgr Katarzynę Mraczek – dietetyk, pracującą na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami, równocześnie absolwentką naszej uczelni (kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalność Odnowa Psychosomatyczna). Prelegentka opowiedziała o potrzebach tych osób (nie tylko w zakresie żywienia) oraz o trudnościach na jakie mogą napotkać organizatorzy turystyki zdrowotnej w zakresie obsługi takiego klienta. Wypowiedź wzbogaciła barwnymi przykładami z własnego doświadczenia z pracy m. in. w projekcie Chochla - integracyjne warsztaty kulinarne.
Prelegentka, dziękując za zaproszenie i możliwość podzielenia się wiedzą, zaprosiła do wsparcia wspaniałych inicjatyw w ramach wolontariatu wspominanego projektu, gdzie działacze prowadzą aktywności związane z czasem osób niepełnosprawnych i ich rodzin. To wyjątkowa okazja, aby zrobić coś dobrego, zdobyć cenne doświadczenia i poznać niesamowitych ludzi! 🌟 – wspomniała.