Miło nam poinformować, że Dyrektor Instytutu Turystyki dr hab. Paweł Różycki prof. AWF zajął pierwsze miejsce w Wydziałowym Konkursie na Najlepszego Naukowca w latach 2022-23. 
 
Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
 
 
 

W dniach od 14 do 18 października 2024 roku miała miejsce programowa „Wizyta Studyjna w Uzdrowiskach”. Wzięli w niej udział studenci I roku kierunku Turystyka Zdrowotna wraz z prowadzącymi zajęcia Prof. Pawłem Różyckim i Prof. Ryszardem Winiarskim. W tym roku odwiedzono uzdrowiska nizinne w Polsce oraz miejsca aspirujące do tego miana. Program był bardzo urozmaicony, wizytowano uzdrowiska termalne, szpitale rehabilitacyjne, sanatoria oraz spotykano się z prezydentami, burmistrzami, samorządowcami, lekarzami balneologami, osobami zajmującymi się promocją, a także lecznictwem uzdrowiskowym. Dzięki tym zajęciom studenci uzyskali dużo wiedzy praktycznej i mają szersze spojrzenie na funkcjonowanie uzdrowisk.

Studenci II roku Turystyki Zdrowotnej w ramach przedmiotu Obsługa turysty i kuracjusza prowadzonego przez dr Iwonę Dominek w dniu 14 czerwca wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez p. mgr Katarzynę Mraczek – dietetyk, pracującą na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami, równocześnie absolwentką naszej uczelni (kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalność Odnowa Psychosomatyczna). Prelegentka opowiedziała o potrzebach tych osób (nie tylko w zakresie żywienia) oraz o trudnościach na jakie mogą napotkać organizatorzy turystyki zdrowotnej w zakresie obsługi takiego klienta. Wypowiedź wzbogaciła barwnymi przykładami z własnego doświadczenia z pracy m. in. w projekcie Chochla - integracyjne warsztaty kulinarne.
Prelegentka, dziękując za zaproszenie i możliwość podzielenia się wiedzą, zaprosiła do wsparcia wspaniałych inicjatyw w ramach wolontariatu wspominanego projektu, gdzie działacze prowadzą aktywności związane z czasem osób niepełnosprawnych i ich rodzin. To wyjątkowa okazja, aby zrobić coś dobrego, zdobyć cenne doświadczenia i poznać niesamowitych ludzi! 🌟 – wspomniała. 
 
 
 
 
 
 

W październiku 2023 roku ukazała się dwutomowa "Encyklopedia Krakowa". Miło nam poinformować, iż wśród autorów haseł znalazło się trzech pracowników Instytutu Turystyki. Są nimi dr hab. Paweł Różycki prof. AWF; dr Krzysztof Borkowski oraz dr Filip Kobiela. Encyklopedia zawiera ok. 6 tys. haseł, 3 tys. ilustracji oraz 171 map i planów. Współwydawcami są Muzeum Krakowa i Biblioteka Kraków.

Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login