Pod hasłem „Spotkajmy się na sportowo!” 19 października 2024 roku w TAURON Arenie Kraków odbędzie się szereg wydarzeń celebrujących jubileusz 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz TAURON Areny Kraków. To wyjątkowa okazja, by razem świętować dwa ważne jubileusze w sportowym duchu. W programie znajdą się konferencja „Półmaratońskie Rozmowy”, panel edukacyjny „Różne oblicza biegania” oraz „Biegowa Odnowa – zajęcia praktyczne dla biegaczy”, które będą niepowtarzalną okazją do zdobycia wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń z ekspertami. Tego dnia, w Małej Hali TAURON Areny Kraków, odbędzie się również pierwsza edycja Wielkiej Lekcji Sportu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Czytaj więcej...

Dnia 10.10.2024 r. Prodziekan ds. studenckich dr Maciej Abram zaprosił studentów II roku Turystyki i Rekreacji (licencjat) na spotkanie dotyczące wyboru specjalności zawodowej. Podczas spotkania zostały zaprezentowane specjalności zawodowe do wyboru na studiach licencjackich: Obsługa ruchu turystycznego, Hotelarstwo, Odnowa psychosomatyczna, Rekreacja ruchowa, Edukacja przygodą, E-turystyka oraz Turystyka wyprawowa.  

W dniu 11 października 2024 r., (piątek) o godzinie 08:00: Dziekanat Turystyki i Rekreacji przeprowadzi wybory specjalności zawodowych za pomocą usosa. Wybory fakultetów zawodowych za pomocą systemu usos zaplanowane są na godzinę 08:15. Uruchomią się tylko te specjalności, które uzyskają odpowiednią ilość zgłoszeń. 

 

Dzięki współpracy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie wykonany został raport „Oczekiwania i potrzeby biegaczy na podstawie badań preferencji, motywacji i wzorców zachowań Uczestniczek i Uczestników 21. Cracovia Maraton”. Autorem opracowania jest dr Tomasz Wałek z Instytutu Przedsiębiorczości i Zarządzania. Głównym celem przeprowadzonego badania było zebranie informacji o zwyczajach biegowych, motywacjach oraz potrzebach biegaczy wśród Uczestniczek i Uczestników tegorocznej edycji Cracovia Maratonu.

Badanie zostało przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja 2024 roku jako wywiad przez internet za pomocą kwestionariusza ankietowego. Wzięli w nim udział uczestnicy 21. Cracovia Maratonu (2024 rok), w większości obywateli Polski.

 

W dniu 09.07.2024r. w sali senackiej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wręczono zaświadczenia ukończenia studiów Studentom III-go roku studiów licencjackich na kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką, którzy jako pierwsi w historii opuszczają mury Uczelni w zakresie kierunku, który został uruchomiony w 2021 roku. W uroczystości wzięli udział Pan Rektor ds. studenckich Michał Spieszny, Pani Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji Ewa Roszkowska oraz nauczyciele akademiccy przeprowadzający egzamin licencjacki. Naszym Absolwentom dziękujemy za trzy lata współpracy, gratulujemy ukończenia studiów i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszym życiu zawodowym i osobistym.

Dnia 05.06.2024 r. studenci II roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką mieli okazję odwiedzić VR Studio w Krakowie, mieszczące się przy ul. Józefa Dietla 50, które jest największe centrum wirtualnej rzeczywistości w stolicy Małopolski. Dzięki najnowszej technologii w VR Studio można przenieść się w zupełnie inny wymiar i poczuć na własnej skórze niesamowite doświadczenia związane z wirtualną rzeczywistością. Właściciel Studia oprowadził uczestników spotkania zapoznając ich z charakterem usług oferowanych przez firmę, przedstawił również etapy powstawania i rozwoju technologii VR. Uchylił także rąbka tajemnicy na temat prawdopodobnej, przyszłej drogi rozwoju w zakresie prezentowanych technologii. Było to ciekawe doświadczenie, pozwalając na styczność z nowymi technologiami  w rekreacji i rozrywce.

   

Studenci II roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką w dniu 29.05.24 zorganizowali w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie (woj. małopolskie) dzień dziecka. Było to cenne doświadczenie ponieważ mogli oni się wcielić w rolę animatorów dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, do czego przyczyniło się profesjonalne przygotowanie gier i zabaw. Animacje zostały przeprowadzone zgodnie z ich scenariuszami nad którymi pracowano w trakcie semestru, zatem była to idealna okazja do sprawdzenia się w swoim przyszłym fachu, związanym z zarządzaniem rekreacją i rozrywką. Satysfakcją z wykonanej pracy był uśmiech dzieci z którymi studenci się bawili. Było to zdecydowanie duże wyzwanie dla organizatorów, z którego każdy wyniósł owocną lekcję.

   

Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login