W dniu 09.07.2024r. w sali senackiej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wręczono zaświadczenia ukończenia studiów Studentom III-go roku studiów licencjackich na kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką, którzy jako pierwsi w historii opuszczają mury Uczelni w zakresie kierunku, który został uruchomiony w 2021 roku. W uroczystości wzięli udział Pan Rektor ds. studenckich Michał Spieszny, Pani Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji Ewa Roszkowska oraz nauczyciele akademiccy przeprowadzający egzamin licencjacki. Naszym Absolwentom dziękujemy za trzy lata współpracy, gratulujemy ukończenia studiów i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszym życiu zawodowym i osobistym.

Dnia 05.06.2024 r. studenci II roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką mieli okazję odwiedzić VR Studio w Krakowie, mieszczące się przy ul. Józefa Dietla 50, które jest największe centrum wirtualnej rzeczywistości w stolicy Małopolski. Dzięki najnowszej technologii w VR Studio można przenieść się w zupełnie inny wymiar i poczuć na własnej skórze niesamowite doświadczenia związane z wirtualną rzeczywistością. Właściciel Studia oprowadził uczestników spotkania zapoznając ich z charakterem usług oferowanych przez firmę, przedstawił również etapy powstawania i rozwoju technologii VR. Uchylił także rąbka tajemnicy na temat prawdopodobnej, przyszłej drogi rozwoju w zakresie prezentowanych technologii. Było to ciekawe doświadczenie, pozwalając na styczność z nowymi technologiami  w rekreacji i rozrywce.

   

Studenci II roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką w dniu 29.05.24 zorganizowali w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie (woj. małopolskie) dzień dziecka. Było to cenne doświadczenie ponieważ mogli oni się wcielić w rolę animatorów dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, do czego przyczyniło się profesjonalne przygotowanie gier i zabaw. Animacje zostały przeprowadzone zgodnie z ich scenariuszami nad którymi pracowano w trakcie semestru, zatem była to idealna okazja do sprawdzenia się w swoim przyszłym fachu, związanym z zarządzaniem rekreacją i rozrywką. Satysfakcją z wykonanej pracy był uśmiech dzieci z którymi studenci się bawili. Było to zdecydowanie duże wyzwanie dla organizatorów, z którego każdy wyniósł owocną lekcję.

   

Studenci II roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką w dniu 22.05.2024r, mieli okazję odwiedzić Dworek Białoprądnicki. Jest to miejsce, w którym odbywają się liczne wydarzenia dla ludzi z każdej grupy wiekowej. Bardzo sympatyczna Pani menedżer opowiedziała nam o pracy w tym miejscu, o tym jak można spełniać swoje wizje artystyczne, pracując w takim podmiocie oraz podzieliła się radami na co zwracać szczególną uwagę przy organizacji eventów kulturalnych. Na tym spotkaniu mogliśmy zaobserwować również trwające prace przygotowawcze do imprezy z okazji Dnia Dziecka. Było to bardzo sympatyczne spotkanie, pokazujące pracę z perspektywy organizatora imprez w instytucji państwowej.

 

SKN Azymut serdecznie zaprasza na kolejne - V spotkanie podróżnicze z cyklu NAKIEROWANI NA ŚWIAT - "Kilkumiesięczna podróż po Azji".

 

Tym razem gośćmi będzie para podróżników, Anita i Martin, znani na Instagramie jako @kolejnekontoopodróżowaniu. Odbyli oni kilkumiesięczną podróż po Azji, odwiedzając po drodze 9 krajów, i opowiedzą nam o tym na najbliższym spotkaniu. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1828878574262549/

Link do konta naszych prelegentów: https://www.instagram.com/kolejnekontoopodrozowaniu/

Dnia 15.05.2024 studenci z II roku zarządzania rozrywką i rekreacją tym razem odwiedzili ICE Krakow Congress Centre. Jest to wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany nad Wisłą, w którym odbywają się różnego rodzaju konferencje, kongresy oraz koncerty. Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć salę, jak są skonstruowane i jaka jest w nich akustyka. Studenci byli pod wrażeniem jak bardzo wielofunkcyjny jest ten obiekt oraz w jak innowacyjny sposób zaprojektowano sale w zależności od potrzeb klienta. Pod koniec spotkania można było zadawać pytania, Pani menadżer chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą oraz funkcjonowaniem obiektu.

    

Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login