Członkinie i Członkowie Studenckiego Koła Naukowego "KARO" serdecznie zapraszają społeczność akademicką AWF Kraków na imprezę tematyczną „Neon Party”. Tematem przewodnim są neony, dlatego zachęcamy do zastosowania tego akcentu w swoim ubiorze. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 18.04.2024 r. na naszym kampusie w Klubie Meta 2.0 od godziny 21:00.Będzie nam niezmiernie miło gościć społeczność akademicką AWF Kraków na naszej kolejnej imprezie!

Sprzedaż nadal trwa, ale miejsca są ograniczone. Nie przegap okazji - kup swoje bilety już teraz!. Gdzie?
🎟️przy głównym wejściu na AWFie, we wtorek (9.30-10.30) i czwartek (9-9.15 i 12.45-13.15)
🎟️w klubie Meta 2.0

W zeszłą środę podczas zajęć study tour studenci kierunku: Zarządzanie rekreacją i rozrywką udali się aż do 4 miejsc: do Teatru KTO, Ośrodka, Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Poczty Głównej, pustostanu na wystawę/widowisko POSTMAN - wyślij list inaczej, oraz na tereny naszej uczelni AWF Grzegórzki. Gospodarzem i prelegentem w dniu 20.03.24r. był Pan Aleksander Janicki, znany krakowski artysta intermedialny, performer, grafik, scenograf, kreator wielu eventów o charakterze medialnym oraz twórca Fundacji FUTURA KULTURA. Dzień pełen wrażeń studenci rozpoczęli od zwiedzania oraz krótkiej lekcji architektury w Teatrze KTO, następnie przeszli do CRICOTEKI, gdzie poznali tajniki pracy oraz realizacji celów założonych przez instytucję. Kolejnym przystankiem była wystawa Pana Aleksandra która wprawiła w niemałe zaskoczenie oraz pozwoliła na chwilę refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Ostatni na naszej liście znalazł się teren AWF na Grzegórzkach, gdzie udało się obejrzeć inspirujący spot, na którym pokazany został plan miejsca po rewitalizacji, studenci dostali również szansę podzielenia się własnym pomysłem zagospodarowania tego terenu w ramach pracy dodatkowej.

Serdecznie zapraszamy do składania artykułów w specjalnym numerze czasopisma "Sustainability" (100 pkt MEiN, 3.9 IF) - "Inclusive Tourism and Its Place in Sustainable Development"

Guest Editors: dr hab. Zygmunt Kruczek, prof. AWF; dr Katarzyna Gmyrek, dr Karolina Korbiel

Szczegółowe informacje: Sustainability-Inclusive Tourism and Its Place in Sustainable Development Concepts

Tauron Arena Kraków - wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa to kolejne miejsce na mapie Krakowa które mieli okazje i przyjemność zobaczyć studenci kierunku Zarządzanie rekreacją i rozrywką w ramach zajęć study tour. W początkowej części zajęć studenci wysłuchali zajmującego wykładu o historii, projektach oraz planach związanych z rozwojem tego obiektu. Następnie udali się na zwiedzanie całego terenu, zaczynając od trybun, przez szatnie, strefy VIP kończąc na ogromnej płycie głównej Areny.  To wyjście pokazało, jak ważne jest świadome kształtowanie marki oraz maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje tak wspaniały obiekt.

Miło nam poinformować, że w „czasopiśmie Journal of Travel & Tourism Marketing (Journal metrix: 5 years IF – 8,2) ukazał się artykuł pt. Sustainable development goals of Agenda 2030 in the declarations and aims of international tourism organisations, którego współautorem (oprócz profesorów: Jadwigi i Krzysztofa Berbeków, reprezentujących UEK i UJ) jest dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF. Jest to artykuł o najwyższym wskaźniku 5 years IF, jaki kiedykolwiek opublikował pracownik naszego Wydziału, a także jedna z najwyżej punktowanych prac wśród wszystkich pracowników AWF Kraków. W artykule tym – po ponad 20 latach od wydania (z T. Marcińcem) książki Międzynarodowe Organizacje Turystyczne (dostępnej tutaj).

Profesor Alejziak powrócił do problematyki roli i znaczenia organizacji międzynarodowych na współczesnym rynku turystycznym, koncentrując tym razem uwagę problematyce celów ich działalności w kontekście ONZ-owskiej Agendy „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju” (dostępnej tutaj). W badaniach zaprezentowanych we wspomnianym wyżej artykule przeanalizowano zapisy dotyczące deklaracji zapisanych w celach i misjach 187 międzynarodowych organizacji turystycznych w odniesieniu do 17 celów i 169 zadań zapisanych w tej najważniejszej uznawanej za jedną z najważniejszych deklaracji Organizacji Narodów Zjednoczonych, którą ratyfikowały wszystkie kraje świata. Artykuł jest dostępny w trybie OA (open access).

W środę 6 marca  studenci kierunku "Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką" mieli przyjemność uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym spotkaniu w Zarządzie Infrastuktury Sportowej w Krakowie. Studenci dowiedzieli się jak wygląda organizacja drugiego pod względem wielkości maratonu w Polsce oraz innych imprez sportowych. Następnie udali się do Domu Kultury S-ni Mieszkaniowej Kurdwanów Nowy, gdzie wysłuchali fascynującej historii tworzenia imprezy, którą jest Piknik na Kurdwanowie oraz działania i organizacji pracy domu kultury.