SKN Azymut serdecznie zaprasza na kolejne - V spotkanie podróżnicze z cyklu NAKIEROWANI NA ŚWIAT - "Kilkumiesięczna podróż po Azji".

 

Tym razem gośćmi będzie para podróżników, Anita i Martin, znani na Instagramie jako @kolejnekontoopodróżowaniu. Odbyli oni kilkumiesięczną podróż po Azji, odwiedzając po drodze 9 krajów, i opowiedzą nam o tym na najbliższym spotkaniu. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1828878574262549/

Link do konta naszych prelegentów: https://www.instagram.com/kolejnekontoopodrozowaniu/

Dnia 15.05.2024 studenci z II roku zarządzania rozrywką i rekreacją tym razem odwiedzili ICE Krakow Congress Centre. Jest to wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany nad Wisłą, w którym odbywają się różnego rodzaju konferencje, kongresy oraz koncerty. Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć salę, jak są skonstruowane i jaka jest w nich akustyka. Studenci byli pod wrażeniem jak bardzo wielofunkcyjny jest ten obiekt oraz w jak innowacyjny sposób zaprojektowano sale w zależności od potrzeb klienta. Pod koniec spotkania można było zadawać pytania, Pani menadżer chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą oraz funkcjonowaniem obiektu.

    

Dnia 08.05.2024 studenci z II roku Zarządzania rozrywką i rekreacją mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Energylandii. Na początku odbyło się spotkanie z Panią menedżer od spraw marketingowych, podczas którego studenci zostali oprowadzeni po obiekcie. Z tego spotkania studenci dowiedzieli się, z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się praca w takim miejscu, jakie zabiegi marketingowe są stosowane oraz uchylono rąbka tajemnicy jak Energylandia ma się rozbudowywać.  Po spotkaniu wszyscy mogli korzystać z atrakcji znajdujących się na obiekcie.

  

W dniu 24.04.24r grupa studentów II roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką udała się, w ramach zajęć, na Wzgórze Zamkowe Zinar Castle. Na początku spotkania zostały przedstawione: sale w których są organizowane imprezy, pokoje gościnne, restauracja, taras z piękną panoramą, oraz Forest Hotel, w którym znajdują się m. in. sale konferencyjne. Wizyta ta obejmowała również spotkanie z event menedżerem, na którym studenci mogli się dowiedzieć wielu cennych rzeczy odnośnie prowadzenia i organizacji tego typu biznesu, jak pracuje się z klientem premium oraz na co zwracać uwagę podczas obsługiwania gości. Był to bardzo owocny dzień, z którego każdy ze studentów wyniósł owocną lekcje.

     

 

Dn. 25.04.2024 r. odbyło się kolejne, jedenaste już spotkanie realizowane w ramach zainicjowanego rok wcześniej przez władze AWF w Krakowie cyklu pn. Instytutowe Seminaria Naukowe (ISN), którego ideą jest stworzenie – w środowisku pracowników, doktorantów i studentów Uczelni – przestrzeni do dyskusji oraz współpracy naukowej, w szczególności w wymiarze międzyinstytutowym. Organizatorem tego spotkania był, już po raz drugi, Instytut Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Przygotowania do Seminarium były koordynowane przez dra Piotra Cybulę, a obrady prowadził dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF. Na program Seminarium złożyło się łącznie 9 referatów. Siedem z nich zostało wygłoszonych przez pracowników wszystkich czterech Zakładów funkcjonujących w IPiZ. W tej części spotkania szczególnie wart odnotowania był fakt wystąpienia trzech osób, które stosunkowo niedawno podjęły pracę w naszej Uczelni (dr Iwona Cybula, mgr Ewa Kopeć, mgr Marcin Widomski). Dwa referaty zostały z kolei zaprezentowane przez czworo studentów reprezentujących prężnie działające pod kierunkiem mgra Pawła Stelmacha SKN „E-zarządzania w Turystyce i Rekreacji”. Te dwa wystąpienia przykuły uwagę nie tylko oryginalną tematyką (apiterapia realizowana na rzecz rozwoju turystyki, zwłaszcza zdrowotnej), ale zwłaszcza profesjonalnym przygotowaniem młodych naukowców. Nazwiska prelegentów oraz tytuły ich wystąpień przedstawiono na poniższej grafice.

Jakkolwiek całe spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, to wszystkie referaty wzbudziły żywe zainteresowanie i skłaniały uczestników spotkania do zadawania pytań, na które odpowiedzi nie zawsze były oczywiste, ale każdorazowo skłaniały prelegentów do jeszcze bardziej pogłębionej refleksji nad podjętym zagadnieniem. Biorąc to pod uwagę, a także fakt, że czas trwania Seminarium był z konieczności ograniczony, podjęte na tej kanwie dyskusje będą niewątpliwie kontynuowane w ramach dalszych spotkań, prowadzonych być może już w mniej formalnych okolicznościach oraz mniejszych układach personalnych. Mając to na względzie z pełnym przekonaniem można uznać, że cele oraz założenia tegorocznego Seminarium zostały zrealizowane.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Harmonogram.pdf)Harmonogram.pdf[ ][ ]506 kB

Dnia 10.04.2024 r. studenci z II-go roku kierunku: Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką w ramach wizyty studyjnej mieli przyjemność uczestniczyć w niesamowitym artystycznym występie, który łączył ze sobą burleskę, kabaret oraz muzykę na żywo. Krakowski Cabaret, znajduje się nieopodal Wawelu i dzielnicy Kazimierz. To jedyne tego rodzaju miejsce w Krakowie, proponujące “coś dla duszy i dla ciała”. Wspaniale wnętrze jest w stylu lat 20/30 ubiegłego stulecia. Teatr Cabaret zorganizował cudowny wieczór, nasi studenci byli zachwyceni atmosferą oraz umiejętnościami artystów na scenie. Wszyscy świetnie się bawili podczas występu. Po skończonym spektaklu można było bawić się z artystami na scenie tańcząc i śpiewając. Był to niezapomniany wieczór, każdy miło go wspomina.

17.04.2024 r. natomiast grupa studentów kierunku Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką wybrała się drugi raz w to samo miejsce, jednak tym razem w celu poznania tajników prowadzenia takiego biznesu. Bardzo miła Pani właściciel podzieliła się z nimi wiedzą nabytą na przestrzeni wielu lat prowadzenia biznesu w Krakowie. Rozwiała również wątpliwości odnośnie prowadzenia klubu oraz odpowiedziała na wszystkie zadane pytania. Było to satysfakcjonujące spotkanie.

       

Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login