Zakład Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego WTiR AWF w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w otwartym zebraniu naukowo-praktycznym na którym Pan Łukasz M. Mikosz przedstawi referat na temat „Szara strefa organizatorów turystyki i jej zwalczanie”. Spotkanie w formie on line odbędzie się 6 grudnia 2024 r. w g. 12.00-13.30. Po referacie (ok. 45 minut) nastąpi dyskusja.
Łukasz M. Mikosz – wiceprezes Turystycznej Organizacji Otwartej, prawnik, społecznik. Od 4 lat prowadzi działania w ramach tzw. walki z szarą strefą w turystyce. W trakcie spotkania przedstawione zostaną praktyczne przykłady związane ze zjawiskiem szarej strefy. Omówione zostaną rodzaje najczęstszych nadużyć, podejście to tego problemu przez podróżnych, branżę, urzędy marszałkowskie, organy ścigania i MSiT.
Bezpośredni link do spotkania: tutaj.
Miło nam poinformować, że Dyrektor Instytutu Turystyki dr hab. Paweł Różycki prof. AWF, zajął pierwsze miejsce w Wydziałowym Konkursie na Najlepszego Naukowca w latach 2022-23.
Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 22 października 2024 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyła się Jubileuszowa Konferencja Naukowa pt. „Pół wieku nauki i dydaktyki na kierunku turystyka i rekreacja w poznańskiej AWF”, zorganizowana przez Katedrę Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu oraz Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji Rekreacji i Turystyki. Członkiem Komitetu Naukowego konferencji był Dyrektor Instytutu Przedsiębiorczości i Zarządzania AWF w Krakowie dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF.
Podczas konferencji Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie reprezentowała Dziekan WTiR dr hab. Ewa Roszkowska, prof. AWF – wygłaszając w sesji plenarnej referat pt. Początki kształcenia w zakresie turystyki i rekreacji w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, oraz dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF i dr Bartosz Szczechowicz, którzy wspólnie wygłosili w sesji plenarnej referat pt. Profile metodologiczne prac doktorskich i habilitacyjnych z zakresu turystyki i rekreacji obronione w ramach nauk o kulturze fizycznej w latach 2003-2023.
W dniach od 14 do 18 października 2024 roku miała miejsce programowa „Wizyta Studyjna w Uzdrowiskach”. Wzięli w niej udział studenci I roku kierunku Turystyka Zdrowotna wraz z prowadzącymi zajęcia Prof. Pawłem Różyckim i Prof. Ryszardem Winiarskim. W tym roku odwiedzono uzdrowiska nizinne w Polsce oraz miejsca aspirujące do tego miana. Program był bardzo urozmaicony, wizytowano uzdrowiska termalne, szpitale rehabilitacyjne, sanatoria oraz spotykano się z prezydentami, burmistrzami, samorządowcami, lekarzami balneologami, osobami zajmującymi się promocją, a także lecznictwem uzdrowiskowym. Dzięki tym zajęciom studenci uzyskali dużo wiedzy praktycznej i mają szersze spojrzenie na funkcjonowanie uzdrowisk.
Pod hasłem „Spotkajmy się na sportowo!” 19 października 2024 roku w TAURON Arenie Kraków odbędzie się szereg wydarzeń celebrujących jubileusz 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz TAURON Areny Kraków. To wyjątkowa okazja, by razem świętować dwa ważne jubileusze w sportowym duchu. W programie znajdą się konferencja „Półmaratońskie Rozmowy”, panel edukacyjny „Różne oblicza biegania” oraz „Biegowa Odnowa – zajęcia praktyczne dla biegaczy”, które będą niepowtarzalną okazją do zdobycia wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń z ekspertami. Tego dnia, w Małej Hali TAURON Areny Kraków, odbędzie się również pierwsza edycja Wielkiej Lekcji Sportu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
Czytaj więcej...Dnia 10.10.2024 r. Prodziekan ds. studenckich dr Maciej Abram zaprosił studentów II roku Turystyki i Rekreacji (licencjat) na spotkanie dotyczące wyboru specjalności zawodowej. Podczas spotkania zostały zaprezentowane specjalności zawodowe do wyboru na studiach licencjackich: Obsługa ruchu turystycznego, Hotelarstwo, Odnowa psychosomatyczna, Rekreacja ruchowa, Edukacja przygodą, E-turystyka oraz Turystyka wyprawowa.
W dniu 11 października 2024 r., (piątek) o godzinie 08:00: Dziekanat Turystyki i Rekreacji przeprowadzi wybory specjalności zawodowych za pomocą usosa. Wybory fakultetów zawodowych za pomocą systemu usos zaplanowane są na godzinę 08:15. Uruchomią się tylko te specjalności, które uzyskają odpowiednią ilość zgłoszeń.